Zakładając działalność gospodarczą
Potrzebujesz sprawnego konta bankowego!

Polecamy Ci nowoczesne, firmowe konto bankowe w
jednym z najlepiej rozwijających się banków w Polsce!

Poniżej znajdziesz wszystkie informacje o mBanku
oraz ich koncie bankowym dostosowanym do Twoich potrzeb!

Firmowe konto bankowe w mBanku

Do działalności gospodarczej musimy założyć firmowe konto bankowe. Tak naprawdę to zgodnie z przepisami możemy używać prywatnego konta bankowego, ale nie polecam takiego rozwiązania z trzech powodów:

  • w każdej chwili ten przepis może się zmienić, a konta bankowe dla działalności gospodarczych zazwyczaj są darmowe lub dosyć tanie (również można zaliczyć je jako koszt firmowy),
  • w prywatnym koncie bankowym nie mamy dodatkowego konta VAT, co skutkuje tym, że nie możemy przyjmować płatności split payment, a wszystko wskazuje na to, że od września i/lub od przyszłego roku wzrośnie liczba usług dla których będzie to wymóg,
  • posiadając osobne konto bankowe dla działalności możemy w łatwiejszy i bardziej przejrzysty sposób zarządzać finansami prywatnymi i firmowymi.

Każdy bank w Polsce lub ich znaczna większość, udostępnia możliwość otworzenia konta dla przedsiębiorcy.
Które konto wybrać? Najlepiej kierować się dwoma aspektami:

  • ceną,
  • prostotą obsługi.
Mbank - aplikacja

Naszym zdaniem warto otworzyć firmowe konto bankowe np. w mBanku. Dlaczego? Przez większość czasu bank ten oferuje promocje na otwarcie nowego konta. Na dzień 02.07.2019r. mBank oferuje:

  • przez 24 miesięce darmowe otwarcie i prowadzenie rachunku, darmowe przelewy krajowe, wypłatę i wpłatę gotówki z większości bankomatów i darmową kartę debetową,
  • darmowy rachunek walutowy dla firm przez 12 miesięcy,
  • zwrot 100zł po pierwszym miesiącu i opłaceniu ZUSu na kwotę minimum 250zł.

Otrzymujemy więc darmowe konto + dodatkowo konto walutowe i zwrot 100zł na konto. Wystarczy wejść na stronę mBanku lub kliknąć w poniższe logo banku i założyć darmowe konto dla przedsiębiorcy.

Załóż konto w mBanku
Aktualizacja wpisu CEIDG

Po otworzeniu firmowego konta bankowego, nie zapomnijmy zaktualizować wpisu w CEIDG. Wykonujemy to na stronie CEIDG: https://prod.ceidg.gov.pl/CEIDG/CEIDG.Public.UI/DecisionAdditionalParameters.aspx?type=2 (tutaj możemy wykorzystać wcześniej utworzony profil zaufany i dzięki niemu zalogować się na stronie).

Następnie wpis aktualizujemy wybierając “Na podstawie konta użytkownika / aktualnego stanu wpisu”. Upewnij się, że nie wybraliście na dole żadnych dodatkowych opcji. W następnym kroku widzimy już odpowiedni formularz. Wypełniamy wszystkie dane, które są wymagane dla tego wniosku oraz w polu 27. Klikamy w przycisk “Wprowadź informację o posiadanym rachunku bankowym”. Tam też wpisujemy wszystkie dane rachunku bankowego i wysyłamy formularz.

Jeśli wszystko przejdzie poprawnie zmiany powinny pojawić się w CEIDG w krótkim czasie, ale nie są one widoczne w publicznym wpisie.